Chłodnica Oleju Cummins Silnik - M11, CM, LSM, QSM

Każdy silnik do prawidłowej pracy wymaga odpowiedniego smarowania elementów, które zapewnia mu dodawany do środka olej o określonej gęstości i jakości. Niektóre z jednostek napędowych, a w szczególności te wysokoprężne, które przepalają płyn eksploatacyjny, muszą w jakiś sposób go schładzać, gdy znajduje się w silniku, ponieważ ulega on rozgrzaniu. Tym właśnie zadaniem zajmuje się chłodnica oleju, a więc specjalnie zaprojektowany element pomagający w zachowaniu jego właściwej temperatury.

Chłodnica Oleju Cummins - M11, CM, LSM, QSM

Chłodnica oleju Cummins do silników M11, CM, LSM, QSM - charakterystyka

Chłodnica oleju znanej i lubianej marki Cummins, która przeznaczona jest m.in. do silników wysokoprężnych o oznaczeniach M11, CM, LSM i QSM to prosta konstrukcja, opracowana z myślą o jak największej wydajności, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej trwałości. Element ma wymiary 50,8 × 15,2 × 15,2 cm i waży około 8 kilogramów. Jego montaż nie jest skomplikowany, jednak przeprowadzenie tego typu zadania warto zlecić komuś, kto posiada z odpowiednią wiedzę oraz właściwe narzędzia, ponieważ praca przebiegnie sprawniej oraz skuteczniej.

Ile kosztuje chłodnica Cummins do silników M11, CM, LSM, QSM?

Koszt chłodnicy oleju Cummins do silników typu M11, CM, LSM i QSM nie jest wysoki i oscyluje w okolicach 2 tysięcy złotych za element. Warto jednak wziąć pod uwagę, że wymiana tej części wraz z ceną jej zakupu będzie tańszym rozwiązaniem, niż wymiana całego silnika, maszyny czy pojazdu, która taką jednostkę napędową wykorzystuje. Biorąc więc pod uwagę wszystkie powyższe okoliczności, widać wyraźnie, że kupno samej chłodnicy jest o wiele korzystniejszą finansowo opcją od kupna całkowicie nowego motoru.

Gdzie kupić chłodnicę Cummins do silników M11, CM, LSM, QSM?

Chłodnica oleju do silników marki Cummins jest elementem profesjonalnym, przeznaczonym do konkretnych zastosowań. Dlatego nie istnieje zbyt wielu miejsc, gdzie można nabyć tę część. W naszym kraju działają jednak sklepy, które mają tego typu produkty w swojej ofercie, takie jak klemax.pl. Na podanej stronie oprócz chłodnic oleju do Cummins M11 i innych typów jednostek napędowych można nabyć także wiele rozmaitych elementów do pojazdów i maszyn różnych marek, a tym samym umożliwić sobie ich naprawę.